Doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč. 

Vinařství Entrée Mikulov

Vinařství Entrée Mikulov

Zdeněk TréšekVinařství Entrée je malé rodinné vinařství prodkující pouze 6000 lahví ročně a za tímto vinařstvím stojí uznávaná osobnost moravského vinařství Zdeněk Tréšek. Dlouhé roky pracoval ve vinařství Tanzberg Mikulov jako enolog a stál za všemi úspěchy tohoto vinařství. Poté vedl několik let vinařství Volařík z pozice obchodního ředitele, a stejnou pozici zastává v Novém vinařství, kde se snaží získat zpět zašlou slávu.

Vinařství bylo založeno v roce 2017 a Váš Sommelier s tímto vinařství pracuje téměř od prvopočátku. Vína jsou produkována ve starém historickém sklepě z 16. století. Obhospodařuje mikulovskou vinici Pod Svatým kopečkem na které pěstuje Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené a Modrý portugal. V roce 2020 manželé Tréškovi vysadili modré odrůdy Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Cabernet Cortis a Merlot, které by měly zvýšit soběstačnost vinařství a zvýšený dohled nad kvalitou vína.

Další hrozny nakupují od osvědčených mikulovských vinařů. Proto může zpracovávat hrozny ze slavných viničních trati jako například Ořechová hora z které pochází skvělý Ryzlink rýnský, nebo vinice Turold, která dává fantastický Sauvignon.

Vinařství EntréeMezi nejlepší vína od počátku existence vinařství patří Sylvánské zelené, které je každoročně jedním z nejlepších vín vinařství Entrée. Dále je třeba zmínit SSauvignon 2020, pozdní sběr, který byl letos oceněn na mezinárodní soutěži Oenoforum jako nejlepší bílé suché víno z ročníku 2020, či hutný a kořenitý Merlot 2019, výběr z hroznů.

I když je to velmi mladé vinařství, získává si věhlas mezi milovníky vína, ale take mezi profesionály. V roce 2020 bylo vinařství Entrée zařazeno mezi top 10 vinařství v prestižní soutěži Král vín a v roce 2021 bylo dokonce již těsně pod stupni vítězů. Velkou zlatou medaili za neuvěřitelných 91a 90 bodů získal Ryzlink vlašský 2020, pozdní sběr “ODK – original Dunajovské kopce” a Ryzlink vlašský 2019, OAK, výběr z hroznů.

Nejlépe hodnocená vína z Krále vín a dalších soutěží můžete ochutnat v degustačním balíčku Best of Entrée.

Vinařství Entrée si skvěle vedlo i na letošní mezinárodní soutěží Festwine, kde si Ryzlink vlašský 2019, OAK, výběr z hroznů odneslo velkou zlatou medaili za 91 bodů. Medaili zde získalo všch sedum přihlášených vzorků. Všechny novinky ze skvělého ročníku 2020 můžete ochutnat v degustačním setu Novinky ročníku 2020.

Vinařství Entrée si velmi zakládá na kvalitnch hroznech, které získává z těch nejlepších Mikulových viničních tratí. Při práci ve sklepě se na víno nespěchá a nechává se mu čas k dostatečnému vyzrávání.

Vinice je obhospodařována v integrované produkci. Meziřadí jsou samovolně zatravněné směsí kostřavy a bylinou flórou s dominancí jitrocele, pampelišky a kokošky pastuší tobolky. Veškeré práce na vinici jsou prováděny ručně.

VinicePři výrobě vína se postupuje stejně jako ve vinici, tedy šetrně a s respektem k přírodě. Hrozny jsou sbírány ručně a prvotní selekce probíhá již ve vinici. Po odstopkování dochází k několikahodinové maceraci při teplotě 10-15 °C a následné je mošt zakvášen selektovanými kvasinkami. Vína jsou poté ponechána na kvasničních kalech a promíchávány. S oxidem siričitým je pracováno velmi obezřetně a výsledná vína mají nižší hodnoty SO2. Mnoho vín také zraje ve větších dubových sudech a vína jsou označena termínem OAK.

A proč jsme toto vinařství vybrali do naší nabídky?

Vinařství Entrée naprosto přesně naplňuje filozofii výběru našeho portfolia. Jedná se o male rodinné vinařství špičkové kvality. Hospodaří na těch nejlepších viničních polohách s respektem k přírodě. Minimum zásahů do procesu výroby vína, nízké množství oxidu siřičitého a snaha o autentičnost terroir Mikulova. Nadevše vyčnívá osobnost sklepmistra, vinohradníka a majitele vinařství v jedné osobě. Jeho pracovitost a skromnost koresponduje s jeho pokornými ale o to kvalitnějšími víny. Jsme moc rádi, že můžeme toto skvělé vinařství nabídnout i vám!

Sdílet:

Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.