Při nákupu šesti lahví z Vinařství Hort vývrtka na víno zdarma.

Při nákupu 6 a více lahví zvýhodněná doprava 69,- Kč

Vinné odrůdy

Ryzlink Vlašský

Ryzlink Vlašský

Ryzlink vlašský, odrůda, která se na Moravě veze na vlně popularity. Pěstuje se ve všech moravských podoblastech, ale jedinečná vína rodí tato odrůda na Mikulovsku. Nejprestižnější vinařské trati najdete právě zde. Pálava - Ikonická lokalita s nádhernou přírodou rodí ta nejlepší vína z Ryzlinku vlašského. Zdatně jí však šlapou na paty vína z blízké lokality Dunajovských kopců. Jména krásných viničních tratí jako je Železná, Goldhamer, Ořechová hora či Liščí vrch se již staly pojmy mezi milovníky vína. Ryzlink vlašský společně s odrůdou Pálava mají velký potenciál stát se nosnými odrůdami moravského vinařství a posunout Českou republiku mezi respektované vinařské země.

Přečtěte si více

Rulandské modré

Rulandské modré

Odrůda Rulandské modré patří mezi královské odrůdy mezi červenými víny, stejně jako Ryzlink rýnský mezi těmi bílými. Vysázena je po celém světě. Nejkrásnější Pinoty vznikají však ve své domovině – Burgundsku. Odtud se také hojně rozšířila do sousedního Německa. Najdete ji však po celém světě. Skvělé Pinoty ochutnáte také v Kalifornii, na Novém Zélandu či v Austrálii. Pinotu se daří skvěle i v České republice. Tradičně skvěle plodí v české vinařské podoblasti, zvláště pan na Mělnicku. Na Moravě najdeme skvělé Pinoty na Slovácku, Velkopavlovicku a Mikulovsku.

Přečtěte si více

Ryzlink rýnský – víno králů

Ryzlink rýnský – víno králů

V našem středoevropském klimatickém pásmu najde Ryzlink rýnský vše, co tato odrůda potřebuje. Je to pozdní odrůda, která z bílých hroznů dozrává většinou jak poslední. Svědčí jí pomalejší průběh dozrávání a chladnější klima, kdy hrozny nepřezrávají, ale naopak dozrávají pomalu, což pozitivně ovlivňuje aroma výsledného vína. Při pozdním zrání se také zachovává kyselina v hroznech, tolik potřebná pro jejich dlouhověkost Jedná se o nejušlechtilejší bílou odrůdu, která je mezi vinaři nazývána král vín, nebo také víno králů.

Přečtěte si více

Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.