Doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč. 

Víno Hort

Víno Hort

Další díl našeho ročního seriálu patří Znojemsku a jednomu netradičnímu vinařství z malebné vesničky Dobšice u Znojma. Vinařství HORT bylo založeno v roce 1999. Začínali jako menší rodinné vinařství a postupem času se propracovali až na produkci 80 000 lahví ročně a řadí se už do kategorie středních vinařství.

Degustační sklep HortV čem spočívá netradičnost vinařství Hort? Nevlastní vinice. Hrozny nakupují od místních předem dohodnutých vinařů nebo ve spřáteleném vinařství na jihu Francie. Na své dodavatele hroznů mají přísné podmínky. Výnosnost na jednom keři nesmí být větší než 2 kg a hrozny se musí sbírat pouze ručně. Následná výlisnost je pouze 50% a kvašení probíhá při nízkých teplotách, aby se zachovala lehkost, svěžest a ovocnost vína. Skleněná zátka k Hortům prostě patří a spolu s moderním vzhledem etiket patří k designovým špičkám. Sur lie ve Znojmě? Ano! Odpovědí je opět Vino Hort. Jeho slavné Chardonnay sur lie (na kvasnicích) zraje 12 měsíců v bariquových sudech, je nefiltrované a třikrát týdně mícháno na kalech s nízkým obsahem síry. Je povinností každého milovníka vína tuto specialitu ochutnat a my ji vřele doporučujeme.

Není žádným překvapením, že Jiří Hort je spoluautorem apelačního systému VOC Znojmo a tedy při tvorbě vín klade důraz na odrůdu a polohu, ze které hrozny pochází. Pokud vás zajímá apelační systém VOC Znojmo podrobněji, můžete se dozvědět více v našem přechozím článku.

Co se týče technologie zpracování hroznů, liší se podle odrůd. Při vinaření se rozhodně nebojí novinek a experimentů, jsou-li v souladu s přírodou a přirozenou tvorbou vína. Zároveň rádi oprašují staronové tradice. Stále více se zaměřují na výraz odrůd dle polohy u vín VOC ZNOJMO.

Největších úspěchů a popularity dosáhli v technologii růžových vín. Troufáme si tvrdit, že novodobá tradice růžových vín pochází právě z vinařství Hort. Jejich růžová vína jsou ovocná, svěží, s krémovou dochutí a každoročně jsou odborníky i širokou veřejností velmi vysoce hodnocena.

Pokud neholdujete alkoholu, tak i na vás Vino Hort myslí. Jejich vinné mošty jsou zpracovány velmi šetrně, a především ze zdravé suroviny bez jakékoliv chemie a konzervantů a jsou oblíbeny u malých i velkých zákazníků.

Teorie bylo dost! Pojďme vinařství Hort poznat v praxi.

Sdílet:

Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.