Doprava zdarma při nákupu nad 3000,- Kč

Vinařství Stapleton & Springer - Vánoce na Pinotu

Speciální cena 2 790,00 Kč Běžná cena 3 100,00 Kč
Na skladě
Posledních 4
SKU
P00300

Vinařství Stapleton&Springer můžeme nazvat moravským králem odrůdy Rulandské modré. Soustředí se téměř výhradně na tuto odrůdu a dosahuje s ní dlouhodobě fantastických výsledků. Na vinici i ve sklepě pracují v bio režimu, výnos z jednoho keře je do 1 kilogramu hroznů a díky tomu dosahuje maximální kvality již na vinici.

Degustační set vín z vinařství Stapleton&Springer, který jsme nazvali Vánoce na Pinotu, nesmí v žádné domácí vinotéce pravého fajnšmekra chybět.  V balíčku naleznete průřez pinotové produkce vinařství, včetně oblíbeného a nedostatkového Roučí. Nebudou chybět ani Čtvrtě či velmi populární Benova reserva.

Více informací

Více informací
Vinařství Stapleton & Springer
Vinařská obec Bořetice
Barva Červené
Odrůda Rulandské modré
Přívlastek Zemská vína
Zbytkový cukr Suché
Styl Plné, Barrique

Ben´s reserve 2017, moravské zemské víno

Barva rubínová s granátovými odlesky. Víno je jemné, elegantní a krásně ovocné. Ve vůni dominuje višeň a peckové ovoce. Chuť je noblesní, ne tak výrazná jako v ročníku 2016 o to však více připomíná Pinot noir z Burgundska. Závěr je středně plný, ovocný s nižším vyzrálým tříslem a dlouhou dochutí.

Pinot noir 2017, moravské zemské víno

Barva třešňového kompotu, vůně ovocná s dominantním tónem peckovitého ovoce, především vyzrálé třešně. Chuť je bohatá a strukturovaná. Ovocnost je krásně zharmonizovaná s tóny dřeva a hořké čokolády. Tanin je vyzrálý a příjemně nasládlý. Závěr je dlouhý, s příjemným tříslem a dlouhou dochutí. U Springerů je toto víno označováno jako „Malé Roučí“

Pinot noir 2017 "Terasy", moravské zemské víno

Barva je světlejší, typicky pinotová. Chuť je elegantní s nádechem třešní a jahod. Třísloviny jsou na Pinot noir lehce vyšší, ale příjemné. Víno zrálo rok na velkých dubových sudech a malých barikových sudech. Víno je krásně pitelné a šťavnaté. Chuť se projevuje mnohovrstevnou ovocitostí s nádechem vanilky, čokolády a smetany. Závěr je bohatý a strukturovaný s vyšší tříslovinou.

Pinot noir 2018 "Záhřebenské", moravské zemské víno

Barva je na Pinot tmavší, rubínová se zlatavými okraji. Víno z teplého ročníku. Díky tomu je víno krásně hřejivé a intenzivní. Vůně je plná peckovitého ovoce s dotekem mléčné čokolády. Chuť je plná a komplexní. Tříslo je vyzrálé a nasládlé. Závěr je harmonický, kulatý s nižší kyselinou.

Pinot noir 2018 "Čtvrtě", moravské zemské víno

Díky teplému ročníku je barva vyšší, spíše granátová s jemným cihlovým meniskem. V chuti na počátku dominují černé třešně. Vůně se poté rozvíjí do vůně třeba, smetany a cappuccina. Chuť je strukturovaná a harmonická s příjemným výraznějším taninem. Závěr je nádherně dlouhý a sametový. Velké víno ze skvělého ročníku s velkým potenciálem.

Roučí 2018, moravské zemské víno

Barva je rubínová s cihlovými okraji. Víno z teplého ročníku. Ve vůni se objevují vyzrálé třešně a kompotované ovoce. Chuť je delikátní a komplexní. Peckovité ovoce se krásně snoubí s podkresem dřeva, čokolády a smetany. Třísloviny jsou výraznější, ale krásně vyzrálé. Plné víno s dlouhým závěrem a velkým potenciálem k archivaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napište svou recenzi
Recenze mohou psát pouze registrovaní zákazníci. Přihláste se nebo registrujte prosím
Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.