Doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč. 

Vinařství Stapleton & Springer - Best of

Speciální cena 3 033,00 Kč Běžná cena 3 380,00 Kč
Na skladě
Posledních 5
SKU
P00300

Vinařství Jaroslava Springera můžeme nazvat moravským králem odrůdy Rulandské modré. Soustředí se téměř výhradně na tuto odrůdu a dosahuje s ní dlouhodobě fantastických výsledků. Na vinici i ve sklepě pracují v bio režimu, výnos z jednoho keře je do 1 kilogramu hroznů a díky tomu dosahuje maximální kvality již na vinici.

 

Více informací

Více informací
Vinařství Stapleton & Springer
Vinařská obec Bořetice
Barva Červené
Odrůda Rulandské modré
Přívlastek Zemská vína
Zbytkový cukr Suché
Styl Plné, Barrique

Chardonnay 2022, moravské zemské víno

Chardonnay ze Záhřebenských je plné, lehce slané , na vinici bylo kdysi dno moře. Zlaté v barvě. V chuti po tropickém ovoci a kandované broskvi.

Pinot noir 2020, moravské zemské víno

Barva rubínová s granátovými odlesky. Víno je jemné, elegantní a krásně ovocné. Ve vůni dominuje višeň a peckové ovoce. Chuť je noblesní a jemná. Závěr je středně plný, ovocný s nižším vyzrálým tříslem a dlouhou dochutí.

 

Pinot noir 2020 "Záhřebenské", moravské zemské víno

Barva je na světlejší, rubínová se zlatavými okraji. Vůně je plná peckovitého ovoce s dotekem mléčné čokolády. Chuť je plná a komplexní. Tříslo je vyzrálé a nasládlé. Závěr je harmonický, kulatý s nižší kyselinou.

Pinot noir 2020 "Čtvrtě", "klon 115"moravské zemské víno

Výjimečné víno z jediné vinice osázené klonem Pinot noir 115, stejného typu jako se používná na nejslavnější Pinot světa Romanée Conti. Barva je světlejší, typicky pinotová. Chuť je elegantní s nádechem třešní a jahod.  Víno zrálo rok na velkých dubových sudech a malých barikových sudech. Je krásně pitelné a šťavnaté. Chuť se projevuje mnohovrstevnou ovocitostí s nádechem vanilky, čokolády a smetany. Závěr je bohatý a strukturovaný s vyšší tříslovinou.

Pinot noir 2020 "Čtvrtě", moravské zemské víno

Díky teplému ročníku je barva vyšší, spíše granátová s jemným cihlovým meniskem. V chuti na počátku dominují černé třešně. Vůně se poté rozvíjí do vůně třeba, smetany a cappuccina. Chuť je strukturovaná a harmonická s příjemným výraznějším taninem. Závěr je nádherně dlouhý a sametový. Velké víno ze skvělého ročníku s velkým potenciálem.

Roučí 2020, moravské zemské víno

Barva je rubínová s cihlovými okraji.  Ve vůni se objevují vyzrálé třešně a kompotované ovoce. Chuť je delikátní a komplexní. Peckovité ovoce se krásně snoubí s podkresem dřeva, čokolády a smetany. Třísloviny jsou výraznější, ale krásně vyzrálé. Plné víno s dlouhým závěrem a velkým potenciálem k archivaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napište svou recenzi
Recenze mohou psát pouze registrovaní zákazníci. Přihláste se nebo registrujte prosím
Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.