Při nákupu 6 a více lahví doprava ZDARMA

 

Štěpánovské vinobraní 2016

Štěpánovské vinobraní 2016 | 10.9.2016

TISKOVÁ ZPRÁVA

Hanácká obec Štěpánov se 10. září 2016 rázem proměnila ve vinný kraj. Konalo se totiž v pořadí již 4. Štěpánovské vinobraní pod taktovkou VAŠEHO SOMMELIERA. Desítky vzorků vín, stovky návštěvníků, příjemná atmosféra a lehké soutěžní napětí. Takto bychom mohli ve zkratce letošní úspěšné vinobraní, akci, kterou podporuje obec Štěpánov i Vinařský fond, shrnout.

Letošní vinobraní se těšilo velkému zájmu především z řad nových vinařů, a proto jsme mohli návštěvníkům akce nabídnout vzorky vín z celkem 4 nových prestižních vinařství. Dohromady mohlo bezmála 300 návštěvníků vinobraní zdegustovat 71 vzorků vína z celkového počtu 12 vinařství. Během degustace se návštěvníci mohli občerstvit domácími dobrotami či ochutnat sýry od našich sponzorských partnerů. K občerstvení po celou dobu akce byla samozřejmostí i pramenitá voda, rovněž od našeho partnera.

Naprostou novinkou letošního vinobraní byla i řízená degustace vedená profesionálním sommelierem, který účastníkům degustace podal ty nejzajímavější informace o degustovaných vzorcích. Letos také vůbec poprvé mohli návštěvníci vidět, jak víno vzniká na svém začátku – lisovali jsme čerstvou hroznovou šťávu, kterou si mohli návštěvníci i ochutnat. Jako již tradičně nechyběly oblíbené vinařské soutěže a v závěru povedeného odpoledne a večera nesměla chybět vinařská tombola. Celou akci zpříjemňovala živá cimbálová muzika z Kyjova, která dodala akci tu pravou moravskou atmosféru.

Názor návštěvníků je pro nás velmi důležitý, a proto to nejlepší víno a vinařství si volí degustující návštěvníci sami. Své minulé úspěchy letos opět obhájil matador Štěpánovského vinobraní - vinařství Štěpánek. Nejlepším vínem se stal Hibernal 2015, výběr z hroznů ze stejného vinařství.

Všechny tyto příjemné zážitky, chutě, vůně, ale i celé lahve si návštěvníci 4. Štěpánovského vinobraní mohli odnést nejen díky všem, kteří se na organizaci vinobraní podílí, ale i díky našim všem věrným a štědrým sponzorům, bez kterých by se tato akce nemohla uskutečnit. Velmi si jejich podpory vážíme a je nám ctí s nimi spolupracovat.

Více fotografií ze 4. Štěpánovského vinobraní najdete zde.

Štěpánovské vinobraní

Již počtvrté se Štěpánov 10. září 2016 od 15 hodin stane (ne)vinným rájem. Bude se totiž konat tradiční Štěpánovské vinobraní, na které bychom vás chtěli srdečně pozvat. Stejně jako vloni se na vás bude těšit 12 vinařství, přičemž 4 vinařství se letos ve Štěpánově představí vůbec poprvé. Mezi vaše oblíbené stálice, jako je vinařství Štěpánek nebo Beneš, se přidá vinařství Kadrnka, ze kterého rozhodně musíte ochutnat vyhlášený Ryzlink vlašský z neméně vyhlášené Ořechové hory, také vinařství Ampelos z Vrbovce, vinařství Mečl a v neposlední řadě Vino Hort.

Co vás čeká?

Nová vinařství rozhodně nejsou jedinou novinkou, která vás letos překvapí. Že bude víno, vás nepřekvapí, že bude burčák také ne, ale že bude čerstvá bio hroznová šťáva, to vás určitě nadchne. Proč? Protože si ji vylisujete sami! A co si vylisujete, to si taky vypijete :-)

Tradičně vás čeká oblíbená cimbálová muzika, tombola, vinařské soutěže a samozřejmě mnohem, mnohem více, ale nechte se překvapit! Určitě ale musíme připomenout, že kdo dřív přijde, ten dřív…znáte to, takže rychle, protože na prvních sto z vás bude čekat osvěžující welcome drink jako pozornost za vaši věrnost a dochvilnost :-)

Štěpánovské vinobraní

Program Štěpánovského vinobraní

Program Štěpánovského vinobraní

Jak získat vstupenky?

Vstupenky můžete tradičně zakoupit v předprodeji ve Štěpánovské vinotéce za 99 Kč, nebo si o ně jednoduše napište Vašemu Sommelierovi. Stejně jako minulý rok platí akce na vstupenky 4 + 1 zdarma!

Pokud si rádi hrajete (a vyhráváte), můžete zvolit i originální způsob, jak vstupenky získat. Stačí splnit následující podmínky:

  • být fanouškem FB stránky Váš Sommelier
  • napsat komentář pod událost 4. Štěpánovské vinobraní, proč právě VY máte vstupenku vyhrát

Toť vše! Váš Sommelier pak vybere 10 z vás, kteří budou mít vstup na Štěpánovské vinobraní volný.

A pokud se, pánové, rádi stylově oblékáte, tak je tu akce šitá přímo na vás. Přijďte na Štěpánovské vinobraní v černobílém (libovolná kombinace košile a kalhot) a vaše drahá polovička má vstup zdarma. Ideální rande, které vás (skoro) nebude nic stát :-)

Minulý rok se více jak tři sta z vás s námi bavilo u cimbálky, hodovalo u domácích pochutin, skvěle podiskutovalo u sklenky výborného vína a spousta z vás si také odnesla mnoho hodnotných cen z tomboly a letos tomu nebude jinak!

Štěpánovské vinobraní

Těšíme se na vás, ještě v hojnějším počtu, na 4. Štěpánovském vinobraní!

Váš Sommelier
David Pavlíček

  Aktuální informace, fotky a videa najdete na našem Facebooku 

Partneři Štěpánovského vinobraní

Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.