Doprava zdarma při nákupu nad 3000,- Kč

Vinařství Sonberk - Šťastné a veselé ze Sonberku

Speciální cena 1 575,00 Kč Běžná cena 1 750,00 Kč
Na skladě
SKU
P00299

Vinařství Sonberk patří stabilně mezi nejlepší moravská vinařství. Za vše mluví titul Vinařství roku 2021 a také velké úspěchy i na mezinárodním poli. Riesling 2017, noble rot získal 97 bodů v soutěži Decanter v Londýně (největší evropské soutěži). Stejně tak výjimečná suchá Pálava 2015 VOC, která vyhrála titul nejlepší suché aromatické víno ve stejné soutěži (95 bodů).

V našem sonberském vánočním balíčku najdete nástupce těchto skvělých vín. Opravdu výjimečně se povedla Pálava a Tramín ročníku 2020. Také jsme pro vás nachystali víno z archivu Riesling 2017 VOC, který v Decanteru získal úžasných 95 bodů.

Více informací

Více informací
Vinařství Sonberk
Vinařská obec Popice
Barva Bílé
Odrůda Pálava, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Tramín červený
Zbytkový cukr Suché

Stříbrný Sonberk

Ryzlink rýnský 2019, pozdní sběr, suché

Víno má zlato zelenkavou barvu, lákavou květinovou až rostlinnou vůni po lípě, akátu, limetce, s jemnými podtóny medu, s lahodnou, dlouhou a šťavnatou dochutí. 

Pálava 2020, pozdní sběr, suché

Víno světle zlaté barvy, velmi jemné, elegantní vůně. Na patře lahodné, s pikantní kyselinkou, podpořené stopovým množstvím zbytkového cukru. V chuti harmonické a jemně kořenité.

Rulandské šedé 2020, pozdní sběr

Barva světle žlutá a jiskrná, vůně bílé broskve, citrusů a tropického ovoce. Chuť je ovocná, jemná s tóny zralého letního ovoce. Lehce nasládlá v harmonii s živou kyselinkou. 

 

Velký Sonberk:

Riesling 2017, VOC Mikulov, suché

Aroma je nádherně ovocné, doprovázené tóny lipového květu, petroleje a  medu. Chuť je plná s výraznou stopou sušené meruňky a medu, doprovázená nádhernou kořenitostí, jemnou mineralitou a dlouhou šťavnatou dochutí.

Pálava 2020, VOC Mikulov, suché

Vůně čerstvě rozmačkaných hroznů, čajové růže, exotického ovoce, doplněná o příjemnou kořenitost. Chuť je hutná a výrazná, kopírující aromatický profil vína. Dlouhotrvající závěr plný ovocnosti a kořenitosti doplňuje zážitek z tohoto vína.

 

Tramín 2020, výběr z hroznů, suché

Vyvážený suchý Tramín voní exotickými kořenitými i květinovými tóny. Chuť je elegantní a plná s výraznou ovocnou dochutí. Dlouhý závěr podporuje příjemná jemnější kyselina.

Napište svou recenzi
Recenze mohou psát pouze registrovaní zákazníci. Přihláste se nebo registrujte prosím
Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.