Při nákupu šesti lahví z Vinařství Hort vývrtka na víno zdarma.

Při nákupu 6 a více lahví zvýhodněná doprava 69,- Kč

Stapleton & Springer - Pinot noir - srovnání ročníků 2016-2018

Speciální cena 1 111,00 Kč Běžná cena 1 240,00 Kč
Vyprodáno
SKU
P00224

Tento nevšední balíček vám zajistí možnost ochutnat, jak se dařilo Pinotům v jednotlivých letech. V ročníku 2016 na vás čeká robustní a nadupané víno, naopak rok 2017 si pro nás přichystal elegantní a jemnou chuť, a to nejlepší nakonec, top ročník 2018 s velkým potenciálem zrání.

Více informací

Více informací
Vinařství Stapleton & Springer
Vinařská obec Bořetice
Barva Červené
Odrůda Rulandské modré
Přívlastek Zemská vína
Zbytkový cukr Suché
Styl Plné, Barrique

Pinot noir 2016, "Ben´s reserve", moravské zemské víno

Barva vína je na Pinot vyšší, tmavě rubínová s inkoustovými okraji. Vůně je opulentní, s tóny sušených švestek, černých třešní a višní. Chuť je vyzrálá, hutná a strukturovaná. Dominují v ní povidla, vyzrálé černé třešně, a hebké tříslo. Závěr je dlouhý, mohutný. Zrání v dubovém sudu dává tomuto vínu ušlechtilou eleganci dřeva, hořké čokolády a kávy. Skvělé víno ve výtečné kondici.

 

Pinot noir 2017, "Ben´s reserve", moravské zemské víno

Barva rubínová s granátovými odlesky. Víno je jemné, elegantní a krásně ovocné. Ve vůni dominuje višeň a peckové ovoce. Chuť je noblesní, ne tak výrazná jako v ročníku 2016 o to však více připomíná Pinot noir z Burgundska. Závěr je středně plný, ovocný s nižším vyzrálým tříslem a dlouhou dochutí.

 

Pinot noir 2018, "Záhřebenské", moravské zemské víno

Barva je na Pinot tmavší, rubínová se zlatavými okraji. Víno z teplého ročníku. Díky tomu je víno krásně hřejivé a intenzivní. Vůně je plná peckovitého ovoce s dotekem mléčné čokolády. Chuť je plná a komplexní. Tříslo je vyzrálé a nasládlé. Závěr je harmonický, kulatý s nižší kyselinou.

Napište svou recenzi
Recenze mohou psát pouze registrovaní zákazníci. Přihláste se nebo registrujte prosím
Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.