Doprava zdarma při nákupu nad 3000,- Kč

Vinařství Pavel Springer - Springerova koleda

Speciální cena 2 699,00 Kč Běžná cena 2 999,00 Kč
Na skladě
SKU
P00302

Vinařství Pavla Springera je řazeno mezi nejlepší producenty červených vín na Moravě. Jedná se o malé vinařství s produkcí 30000 lahví prémiových vín. Hrozny pěstuje na dvou špičkových viničních tratích (Skale a Čtvrtě) v Modrých horách. Jeho vlajkovou lodí je cuvée Skale vytvořené z odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot. Mezi jeho skvělými červenými víny se však ukrývá bílý skvost v podobě Rieslingu 2017, který je vyroben v limitovaném množství 1000 lahví.

Více informací

Více informací
Vinařství Pavel Springer
Vinařská obec Bořetice
Odrůda Cabernet Sauvignon, Frankovka, Merlot, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský

Pinot gris 2018, suché

Víno syté žluto zlatavé barvy, bylo nakvášeno 24 hodin na rmutu a zrálo 3 měsíce na kvasnicích. Díky tomu je vůně i chuť velmi intenzivní, plná a robustní s krásnou krémovou strukturou a dlouhým závěrem. Skvělý společník k jídlu.

 

Riesling 2017, family reserve, suché

Fantastický Ryzlink rýnský ze skvělého ročníku 2017. Barva je světlounce žlutá se zelenkavými okraji. Vůně je opulentní, čistá a odrůdová. Nádherné aroma zralých meruněk, sušených bylin s náznakem petroleje. Chuť je šťavnatá s pikantní kyselinou. Víno je plné se zajímavým potenciálem k archivaci.
 
Vyrobeno bylo pouze 1000 lahví.

 

Merlot 2019, suché

Barva tohoto Merlotu je granátová a s fialovými odlesky. Vůně je ovocná, příjemná s dotekem černého rybízu, ostružin, hořké čokolády a dřeva. Chuť je strukturovaná, ovocná s dominantními ostružinami a čokoládou v pozadí.

 

Merlot 2016, family reserve, suché

Vína z řady Family Reserve patří mezi to nejlepší co vinařství Pavla Springera nabízí. Úroda hroznů je pečlivě redukována, vínozraje v prémiových francouzských barrique sudech a mají velký potenciál k dlouhodobé archivaci.

Barva vína je granátová až inkoustová, vůně povidel, koření a čokolády. Chuť je plná, ovocná a nádherně strukturovaná. Závěr je mohutný, hřejivý s příjemným tříslem. Výjimečné víno ze skvělého ročníku.

Frankovka 2019, family reserve,suché

Barva je rubínová s výrazným granátovým okrajem, víno zrálo na barikových sudech, proto ve vůní domunuje kromě višní a třešní také čokoláda, koření a ušlechtilé dřevo. Chuť je výrazná, plná a kořenitá. Závěr je dlouhý, hutný se sladkým taninem.

 

Skale 2016, family reserve, suché

Nádherná temně granátová barva, vůně plná černého rybízu a povidel. Chuť je strukturovaná, nekonečně dlouhá s tóny cedrového dřeva, čokolády a černého lesního ovoce. Víno je sceleno z odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot.

 

Napište svou recenzi
Recenze mohou psát pouze registrovaní zákazníci. Přihláste se nebo registrujte prosím
Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.