Doprava zdarma při nákupu nad 3000,- Kč

Degustční set - Cabernet Sauvignon + Merlot

Speciální cena 1 790,00 Kč Běžná cena 1 987,00 Kč
Na skladě
SKU
P00343

Vybrali jsme pro vás 6 špičkových vín z odrůdy Cabernet Sauvignon a Merlot. Původ těchto odrůd najdeme ve francouzském Bordeaux, které se však postupně rozšířili do celého vinařského světa. Vyzkoušejte, jak se s těmito populárními odrůdami popasovali moravští vinaři. Díky skvělým ročníkům, které červeným vínům přáli, můžete ochutnat opravdové skvosty moravských červených vín.

Více informací

Více informací
Barva Červené
Odrůda Cabernet Sauvignon, Merlot
Styl Plné

Vinařství Entrée - Cabernet Sauvignon 2018, výběr z hroznů, suché

Cabernet Sauvignon ze skvělého ročníku. Barva granátová s inkoustovými odlesky, vůně je elegantně ovocná s výrazným dotekem černého rybízu, čokolády a cedrového dřeva. Chuť je hřejivá, mohutná s příjmený nasládlým tříslem a výraznou chutí černého rybízu a čokolády.

Vinařství Uherek - Cabernet Sauvignon 2019, výběr z hroznů, suché

Mohutný a ovocný Cabernet Sauvignon ze skvělého ročníku prošel zráním ve dvouletých a tříletých barikových sudech. Víno tmavé granátové barvy s inkoustovými okraji. Vůně je nádherně ovocná s dominantním aroma černého rybízu a čokolády. Chuť je hřejivá a koncentrovaná, díky zrání v dřevěných sudech je víno plné, ale dřevo nezastírá ovocnou složku vína. Tanin je výrazný, ale příjemný. Víno s velkým potenciálem zrání.

Ocenění:

  • Salon vín 2021

 Vinařství Entrée - Merlot 2019, výběr z hroznů, suché

Víno má barvu divoké třešně s rubínovými okraji. Vůně je intenzivní po peckovém ovoci v podobě třešní a švestek doplněná a výraznost cedru, tabáku a noblesu kvalitní čokolády, kokosu a vanilky. Všechna aromata se také objevují v chuti a jsou obohacena o sametovost a hladkost.

  • Festwine – Zlatá medaile
  • Král vín - Zlatá medaile

Vinařství Kadrnka - Merlot 2019, zemské víno

Barva tohoto Merlotu je granátová a s fialovými odlesky. Vůně je ovocná, příjemná s dotekem černého rybízu, ostružin, hořké čokolády a dřeva. Chuť je strukturovaná, ovocná s dominantními ostružinami a čokoládou v pozadí.

 

Milan Sůkal - Merlot 2018, výběr z hroznů, suché

Příjemně hřejivý Merlot ze skvělého ročníku 2018. Chuť je spíše elegantní než příliš robustní, vůně lesního ovoce a červeného rybízu, chuť koncentrovaná, plná ovoce a ušlechtilého dřeva. Meditativní víno s velkým potenciálem zrání.

 

Vinařství Beneš - Merlot 2017, výběr z hroznů "reserve", suché

Víno temně granátového roucha s bohatě rozvitou kyticí, ve které dominují tóny přezrálých třešní a čerstvě mleté kávy, v chuti zvolna přechází ovocité aroma do kořenitého závěru podbarveného sametově nasládlými taniny. Znalce osloví typicky odrůdový výraz, víno je hutné a extraktivní, ideální k archivování.

Napište svou recenzi
Recenze mohou psát pouze registrovaní zákazníci. Přihláste se nebo registrujte prosím
Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.