Při nákupu šesti lahví z Vinařství Hort vývrtka na víno zdarma.

Při nákupu 6 a více lahví zvýhodněná doprava 69,- Kč

Degustační set vín - Sonberské Ryzlinky

1 620,00 Kč
Na skladě
SKU
P00189

Ryzlink rýnský ze Sonberku patří již od vzniku Sonberku k ikonickým vínům moravského vimařství. Když se řekne dobrý Ryzlink rýnský mnoha odborníkům se vybaví právě tato královská odrůda z jedinečné viniční trati Sonberk. V roce 2020 bylo toto výsadní postavení potvrzeno na nejprestižnější evropské soutěží Decanter Londýn, kde Riesling 2017 noble rot získal 97 bodů a tedy platinovou medaili a Riesling 2017 VOC získal 95 bodů. My jsme pro vás připravili sadu 6 Ryzlinků, abyste si mohli tyto sonberské skvosty vychutnat.

 

 

Více informací

Více informací
Vinařství Sonberk
Vinařská obec Popice
Barva Bílé
Odrůda Ryzlink rýnský
Přívlastek Pozdní sběr
Zbytkový cukr Suché
Vůně Citrusy, Jablko, Lípa, Med, Meruňka, Minerál, Petrolej
Styl Lehké, Středně plné, Plné

Stříbrný Sonberk:

Ryzlink rýnský 2019, pozdní sběr, suché

Vůně lípy, meduňky a akátu. V chuti najdeme zralé citrusy a šťavnaté meruňky, dlouhý minerální závěr. Víno pro milovníky svěžích a ovocných ryzlinků.

Ryzlink rýnský 2018, pozdní sběr, suché

Víno má zlato zelenkavou barvu, lákavou květinovou až rostlinnou vůni po lípě, akátu, limetce, s jemnými podtóny medu, s lahodnou, dlouhou a šťavnatou dochutí. Víno je celkově středně plné, šťavnaté s pikantní kyselinkou.

Ryzlink rýnský 2017, pozdní sběr, suché

Barva zlata a slámy, vůně je extraktivní, výrazně meruňková s podtónem medu a petroleje. Chuť je plná, vyvážená,s lehkým nádechem zbytkového cukrů a šťavnaté kyseliny. Excelentní víno z vyjímečného ročníku.

 

Velký Sonberk:

Riesling 2018, VOC Mikulov, suché

Barva je třpytivě nazlátlá s živými zelenkavými odlesky. Ve vůni se objevují primární aromata zralých meruněk a citrusů, doplněná o lehký náznak akátového medu a včelího vosku. Chuť je přímá, šťavnatá, s dominantní ovocností čerstvých meruněk, podpořená kořenitostí a dlouho doznívajícím závěrem. Víno krásně pitelné již dnes, ale bude se velmi dobře vyvíjet i do budoucna.

Prague Wine Trophy 2020 - Prague Premium Gold

Decanter Londýn 2020 - Stříbrná medaile

 

Riesling 2017, VOC Mikulov, suché

Aroma je nádherně ovocné, doprovázené tóny lipového květu a medu. Chuť je plná s výraznou stopou sušené meruňky a medu, doprovázená nádhernou kořenitostí, jemnou mineralitou a dlouhou šťavnatou dochutí.Víno s velkým potenciálem k archivaci. Díky menšímu množství vody, byly hrozny více koncentrované, mošty husté a ryzlink z tohoto ročníku je skvělý.

Decanter World Wine Awards 2020 - Zlatá medaile (95 b.)

Prague Wine Trophy 2020 - Prague Premium Gold (91 b.)

Národní Salon vín ČR 2020 - Stříbrná medaile

 

Riesling 2015, VOC Mikulov, suché

Mohutný a extraktivní ryzlink z excelentního ročníku. Aroma je nádherně ovocné, doprovázené tóny lipového květu a medu. Chuť je plná s výraznou stopou sušené meruňky a medu, doprovázená nádhernou kořenitostí, jemnou mineralitou a dlouhou šťavnatou dochutí.

Prague Wine Trophy 2018, ČR - Prague Regional Champion

Národní Salon vín 2018 - Zlatá medaile

Best of Riesling 2018, Německo - 87 bodů

Napište svou recenzi
Recenze mohou psát pouze registrovaní zákazníci. Přihláste se nebo registrujte prosím
Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.