Doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč. 

Degustační set vín - Merlotová vertikála ročníků 2020 - 2018

Speciální cena 1 850,00 Kč Běžná cena 1 950,00 Kč
Na skladě
SKU
P00188

Jediné červené víno ze Sonberku, z nejlepší polohy vinohradu. Doporučujeme vždy dekantovat. Zrálo na nových francouzských, středně vypálených barikových sudech 12 měsíců. Každoročně vysoce hodnoceno mezi odborníky a milovníky vína. Jedinečná možnost ochutnat tři ročníky tohoto sonberského skvostu vedle sebe.

Více informací

Více informací
Vinařství Sonberk
Vinařská obec Popice
Barva Červené
Odrůda Merlot
Přívlastek Výběr z hroznů
Zbytkový cukr Suché
Vůně Čokoláda, Káva, Lanýž, Ostružina, Pupeny černého rybízu
Styl Plné, Barrique

Hodnocení Vašeho Sommeliera:

Výjimečně se dostaneme ke srovnání tří ročníků soberského Merlotu. Toto víno je vždy vyprodáno dříve než je připraven nový ročník. My jsme si pro vás v archivu uchovali ročník 2016 a 2017 a k tomu přidáváme aktuální ročník 2018. Všechny tyto Merloty mají potenciál zrání 10 a více let. Směle bychom mohli toto víno označit termínem "moravské Bordeaux". Hrozny jsou pěstovány na nejlepší části vinice Sonberk, orientována jižně, obhospodařování probíhá téměř zcela ručně a zatížení keře se pohybuje kolem 0,5 kg hroznů na keř. V každém ročníku Merlotu najdeme i pár procent odrůdy Cabernet Franc.

Merlot 2018, výběr z hroznů, suché

Velmi mladý Merlot, ale již krásně pitelný, ze skvělého ročníku. Vůně je výrazně ovocná s tóny ostružin a pupenu černého rybízu. Díky ročnímu zrání na barikových sudech Francois Fréres je vůně komplexní, doplněná o tóny čokolády a kávy. Chuť je mohutná s výrazným tříslem, ovocností a dlouhou dochutí.

Prague Wine Trophy 2020 - Prague Gold

 

Merlot 2017, výběr z hroznů, suché

Vyzrálejší typ Merlotu ze suchého a velmi teplého ročníku. Víno je ovocné s tóny červeného bobulového ovoce a marmelády. Chuť je hřejivá, ovocná s příjemně vyváženým tónem dřeva. 

 

Merlot 2016, výběr z hroznů, suché

Aktuálně nejzajímavější a nejvyzrálejší víno z této trojice. Po čtyřech letech zrání na lahvi ukazuje velikost ročníku. Víno je robustní, tanin je vyzrálý, tóny dřeva jsou ideálně zakomponovány do ovocné složky tohoto Merlotu. 

Wine & Degustation - Grandtest - Stříbrná medaile (88 bodů)

Prague Wine Trophy 2020 and 2018 - Prague Premium Gold

Napište svou recenzi
Recenze mohou psát pouze registrovaní zákazníci. Přihláste se nebo registrujte prosím
Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.