Doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč. 

Degustační set "To nejlepší od Jiřího Uherka!

1 994,00 Kč
Na skladě
SKU
P00342

Vína vycházející slovácké superstar patří na našem e-shopu mezi bestsellery. Pokud vás zajímá průřez vinné kolekce mladého vinaře, který aktuálně sklízí úspěchy na těch nejvýznamnějších soutěžích a přehlídkách, budete nadšení.

Více informací

Více informací
Vinařství Uherek
Vinařská obec Dolní Bojanovice
Odrůda Hibernal, Merlot, Neronet, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský

Ryzlink vlašský 2021, výběr z hroznů, „Zimní vrch“, suché

Výjimečný Ryzlink vlašský z Dolních Dunajovic z vyhlášené viniční trati Zimní vrch. Hutný vlašák s velkým podílem botrytických hroznů. Díky pětiměsíční batonáži získalo víno mohutnost a strukturu. Víno krásně zharmonizované, robustní a přitom svěží, ovocné a minerální.

Ryzlink rýnský 2021, pozdní sběr, pozdní sběr, suché

Ryzlink rýnský, který ocení zejména milovníci náročných vín. Díky ležení na jemných kvasnicích a zrání v akátových sudech získalo víno příjemnou plnost a neztratilo nic se své svěžesti. Víno ze skvělého ročníku s velkým potenciálem zrání.

Hibernal 2022, výběr z hroznů, polosuché

Příjemně aromatický Hibernal s tóny bílé broskvě, květu černého bezu a plodů černého rybízu. Víno je svěží, šťavnaté s krásnou kyselinkou a skvělou vyzrálostí hroznů. Chuť je osvěžující a přesto plná.

Cuvée ČTYŘ, pozdní sběr, suché

Výjimečné cuvée které vzniklo kombinací čtyř vín ze čtyř ročníků, která zrála v sudech barrique. Pro tuto špičkovou kupáž byly použity hrozny s výrazně redukované sklizně. Vůně je bohatá, plná lesního ovoce, černého rybízu a ostružin. Víno je plné s podkresem sladkého taninu a dlouhou ovocností.

Cuvée Element Ignis 2018, výběr z hroznů

Cuvée IGNIS je sceleno ze dvou odrůd. Neronet a Merlot. Představuje mohutný typ červeného vína určeného k dlouhému zrání na láhvi. Víno zrálo tři roky na barikových sudech, poté bylo bez filtrace nalahvováno. Barva vína je temná s filovými okraji. Vůně lesního bobulového ovoce a černého rybízu. Chuť je komplexní, hřejivá a koncentrovaná. Závěr je dlouhý s příjemným tříslem.

Šampion Cuvée Ostrava, velká zlatá nominace Salon vín, zlato AWC Vienna, stříbrný Salon vín 2021

 

Ryzlink vlašský 2021, výběr z cibéb, sladké

Opravdu unikátní víno, které bylo oceněno v roce 2022 jako nejlepší bílé víno v soutěži Vinař roku. Hrozny pocházející z vinice Bergrus. Excelentní ročník 2021 dal vzniknout krásným botrytickým hroznům. Vůně je intenzivně rozinková s tóny kandovaného ovoce. Chuť je mohutná, minerální a neskutečně dlouhá.

Národní Šampion bílých vín Vinař roku, Salon vín, Zlato Concours Mondial de Bruxelles

Napište svou recenzi
Recenze mohou psát pouze registrovaní zákazníci. Přihláste se nebo registrujte prosím
Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.