Doprava zdarma při nákupu nad 3000,- Kč

Degustační set "Jiří Uherek - vinařský talent ze Slovácka"

Speciální cena 1 399,00 Kč Běžná cena 1 522,00 Kč
Na skladě
SKU
P00342

Výrazný talent moravského vinařství rozkvétá v malebné slovácké obci Dolní Bojanovice. Jiří Uherek vsadil na poctivou práci především na vyhlášených viničních tratích na Podluží. Již vyhlášené je jeho Cuvée Ignis (opravdu ohnivé a hřejivé cuvée Neronetu a Merlotu), Ryzlink rýnský z prestižni viniční tratě na Stráni a nebo Cabernet Sauvignon který je aktuálně zařazen mezi 100 nejlepších vín České republiky v Salonu vín. Pokud jste ještě neochutnali vína od Jiřího Uherka, neváhejte!

Více informací

Více informací
Vinařství Uherek
Vinařská obec Dolní Bojanovice
Odrůda Cabernet Sauvignon, Pálava, Rulandské modré, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský

Rulandské šedé 2021, pozdní sběr, polosuché

Aromaticky výraznější Rulandské šedé s ovocným charakterem, s tóny exotického ovoce, bílých broskvá a květů. Chuť je středně plná, výazná, s příjemným zbytkovým cukrem, který je krásně zharmonizován s pikantní kyselinkou.

 

Ryzlink rýnský 2019, pozdní sběr, suché

Ryzlink rýnský z vyhlášených viničních tratí Na Stráni v Lužicích a Staré hory v Dolních Bojanovicích. Čáštečné botrytické hrozny dávají vínu nádhernou medovost, která je podpořená ovocností čerstvé a sušené meruňky. Víno prošlo batonáží (mícháním kvasničních kalů). Víno je komplexní, strukturované a plné. Ryzlink rýnský dlouhodobě patří k nejlepším vínům od Jiřího Uherka.

Ocenění:

  • Zlatá medaile AWC Wienna

Pálava 2021, výběr z hroznů, polosladké

Nádherně ovocná Pálava s tóny zralých broskví a mangového kompotu. Chuť je příjemně nasládlá, plná exotického ovoce a čajové růže, osvěžená pikantní kyselinkou. Příjemný zbytkový cukr a svěží kyselina dává vínu ovocnost, lehkost a šarm.

 

Pinot noir 2019, výběr z hroznů, suché

Komplexní Rulandské modré, zrající 15 měsíců na sudech typu barrique. Barva vína je na Pinot mírně vyšší, s fialovými odlesky. Vůně je typická s nádechem peckovitého a bobulového ovoce. Chuť je hřejivá a výrazná s krásnou stopou dubového dřeva, které doplňuje vyzrálou ovocnost vína.

 

Cabernet Sauvignon 2019, výběr z hroznů, suché

Mohutný a ovocný Cabernet Sauvignon ze skvělého ročníku prošel zráním ve dvouletých a tříletých barikových sudech. Víno tmavé granátové barvy s inkoustovými okraji. Vůně je nádherně ovocná s dominantním aroma černého rybízu a čokolády. Chuť je hřejivá a koncentrovaná, díky zrání v dřevěných sudech je víno plné, ale dřevo nezastírá ovocnou složku vína. Tanin je výrazný, ale příjemný. Víno s velkým potenciálem zrání.

Ocenění:

  • Salon vín 2021

Cuvée Element Ignis 2018, výběr z hroznů, suché

Cuvée IGNIS je sceleno ze dvou odrůd. Neronet a Merlot. Představuje mohutný typ červeného vína určeného k dlouhému zrání na láhvi.Víno zrálo rok na barikových sudech, poté bylo bez filtrace nalahvováno.

Barva vína je temná s filovými okraji. Vůně lesního bobulového ovoce a černého rybízu. Chuť je komplexní, hřejivá a koncentrovaná. Závěr je dlouhý s příjemným tříslem.

Ocenění:

  • Šampion Cuvée Ostrava
  • Velká zlatá medaile - Nominační soutěž Salonu vín
  • Zlatá medaile - AWC Vienna
Napište svou recenzi
Recenze mohou psát pouze registrovaní zákazníci. Přihláste se nebo registrujte prosím
Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.