Doprava zdarma při nákupu nad 3000,- Kč

Degustační set Best of Pinot noir

Speciální cena 1 849,00 Kč Běžná cena 2 049,00 Kč
Na skladě
SKU
P00344

Král mezi červenými víny. Odrůda Pinot noir, neboli Rulandské modré patří mezi nejoblíbenější modrou odrůdu mezi opravdovými znalci vína. Uelšchtilost, elegance, noblesa, to vše patří k této odrůdě. Vybrali jsme pro vás špičkové moravské producenty této odrůdy v čele s vinařstvím Jaroslava Springera, nebo Milana Sůkala. 

Více informací

Více informací
Odrůda Rulandské modré
Zbytkový cukr Suché

Vinařství Stapleton & Springer - Pinot Noir 2017, suché, BIO

Barva rubínová s temnějším okrajem, vůně ovocná s dominantním tónem peckovitého ovoce, především vyzrálé třešně. Chuť je elegantní, jemná a vyzrálá. Ovocnost je krásně zharmonizovaná s tóny dřeva a hořké čokolády. Tanin je vyzrálý a příjemně nasládlý. Závěr je dlouhý, s příjemným tříslem a dlouhou dochutí. U Springerů je toto víno označováno jako „Malé Roučí“

Vinařství Stapleton & Springer - "Ben's reserve" Pinot Noir 2017, suché, BIO

Barva rubínová s granátovými odlesky. Víno je jemné, elegantní a krásně ovocné. Ve vůni dominuje višeň a peckové ovoce. Chuť je noblesní, ne tak výrazná jako v ročníku 2016 o to však více připomíná Pinot noir z Burgundska. Závěr je středně plný, ovocný s nižším vyzrálým tříslem a dlouhou dochutí.

 

Milan Sůkal - Rulandské modré 2020, výběr z hroznů, "Krásná hora" suché

Elegantní a jemný Pinot, který je řazený dlouhodobě mezi nejlepší zástupce odrůdy Pinot noir na Moravě. Víno z excelentního ročníku na červená vína, speciálně na Pinoty. V tomto ročníku je Sůkalova Rulanda, krásně ovocitá s jemným tříslem, nižší cihlovo rubínovou barvou a příjemným alkoholem. Tento typ vína je předurčen k dlouhému popíjení s přáteli.

Milan Sůkal - Rulandské modré 2019, výběr z hroznů, "Podkovné" suché

Vinařství Beneš - Pinot noir 2019, výběr z hroznů "reserve", suché

Víno jasně purpurové barvy s jemnou vůní přezrálých třešní ptačinek a čerstvě loupané kůry. V chuti zprvu ovocité aroma (jahodový kompot) přechází ve výraznější tóny spáleného dřeva a černé čokolády. Plné a extraktivní víno se sametovou tříslovinovou dochutí, vhodné k delšímu archivování.

Vinařství Uherek - Pinot noir 2019, výběr z hroznů, suché

Komplexní Rulandské modré, zrající 15 měsíců na sudech typu barrique. Barva vína je na Pinot mírně vyšší, s fialovými odlesky. Vůně je typická s nádechem peckovitého a bobulového ovoce. Chuť je hřejivá a výrazná s krásnou stopou dubového dřeva, které doplňuje vyzrálou ovocnost vína.

Napište svou recenzi
Recenze mohou psát pouze registrovaní zákazníci. Přihláste se nebo registrujte prosím
Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.