Doprava zdarma při nákupu nad 3000,- Kč

Degustace

Jarní degustace v Brně

Rád bych Vás rád pozval na sérii řízených degustací, kde spolu ochutnáme špičková vína v přátelské atmosféře. A začneme ostrým kalibrem NEJLEPŠÍMI MORAVSKÝMI RYZLINKY. 

Místo: Yacht café wine, třída Kapitána Jaroše 28, Brno, vstup na rohu s ulicí Jeřábkova

Závazná rezervace na e-mail: info@vassommelier.cz, nebo přes formulář (viz tlačítko „Rezervovat si místo“ níže). Do e-mailu poprosíme uvést váš telefon, kdyby náhodou… 
Platba možná předem na účet za zvýhodněnou cenu -10 %, protože každá korunka se počítá. Č. účtu: 1478699011/3030 – pošleme Vám doklad o zaplacení. 
Platba možná i na místě (hotově, nebo kartou). 

Témata jarních degustací

Nejlepší moravské Ryzlinky rýnské

Datum a čas: středa 23. 3. 2022, 19:00 h

Na tuto degustaci se obzvlášť těším nejen proto, že je první, ale také protože RYZLINK! Vybral jsem pro Vás ty nejlepší Ryzlinky rýnské pouze od špičkových tuzemských producentů. Samozřejmě nesmí chybět Sonberk jako etalon Ryzlinku rýnského (protože Sonberk forever), nebo Zámecké vinařství Bzenec se svým ryzlinkem z ikonické viniční trati Klíny. Můžete se těšit i na vína z nových ročníků a také na vína z archivu.
Na tuto degustaci se prostě nedá netěšit!
Cena: 350 Kč

▶ Degustační list
Sonberk – Ryzlink rýnský 2019, pozdní sběr, Stříbrný Sonberk
Filip Mlýnek – Ryzlink rýnský 2021, Dunajovský kopec
Vino Hort – Ryzlink rýnský 2020  
Milan Sůkal – Ryzlink rýnský 2020, Na stráni
Jindřich Kadrnka – Ryzlink rýnský 2020, Jindřich IV
Zámecké vinařství Bzenec – Ryzlink rýnský 2018, Klínky
Vinařství Volařík – Ryzlink rýnský 2019, pozdní sběr, Purmice
Mikrosvín – Ryzlink rýnský 2019, Za cihelnou
Sonberk – Riesling 2017 VOC

„Světová“ červená vína z Moravy

Datum a čas: středa 6. 4. 2022, 19:00 h

Umíme udělat na Moravě kvalitní červená vína? Nebo bychom se měli soustředit spíše na bílá vína světové kvality? Nejen na tuto otázku si zkusíme podiskutovat ve středu 6. 4. od 19 hodin. Představím vám výběr top červených vín z produkce špičkových vinařů. Můžete se těšit na vína od legendárního vinaře Miloše Michlovského, sonberský Merlot, Vinaře roku 2020 Milana Sůkala nebo Jaroslava Springera. 
A ať mi někdo řekne, že mu to nechutná…  
Cena: 390 Kč

▶ Degustační list
Jaromír Gala – Pinot noir – Merlot 2020, výběr z hroznů
Jaroslav Springer – Pinot noir 2019, Čtvrtě
Jaroslav Springer – Roučí 2018
Milan Sůkal – Pinot noir 2018, výběr z hroznů, reserva
Sonberk – Merlot 2018, výběr z hroznů
Pavel Springer – Skale 2016
Vinselekt Michlovský – Cuvée President Alibernet 2018, výběr z hroznů
Vinselekt Michlovský – Edice Miloš Michlovský (Cabernet Sauvignon x Merlot x Carmenere)

Vlašák v souboji Pálava vs. Dunajovské kopce

Datum a čas: středa 20. 4. 2022, 19:00 h

Ryzlink vlašský, odrůda, která dává povětšinou lehká a svěží vína. Je však jedna lokalita, kde Ryzlink vlašský dosahuje excelentních výsledků. Jsou to Dunajovské kopce a Pálava. Díky geografickým, půdním a klimatickým podmínkám zde dokáže Morava vyprodukovat vína světové kvality. 
Ochutnáte se mnou? 
Cena: 350 Kč

▶ Degustační list
Filip Mlýnek – Ryzlink vlašský 2021, Dunajovský kopec
Entrée – Ryzlink vlašský 2020, pozdní sběr
Jindřich Kadrnka – Ryzlink vlašský 2021, pozdní sběr, Liščí vrch
Zdeněk Peřina – Ryzlink vlašský 2018, Goldhamer
Mikrosvín – Ryzlink vlašský 2019, výběr z hroznů Liščí vrch
Mikrosvín – Ryzlink vlašský 2019, výběr z hroznů, Ořechová hora
Entrée – Ryzlink vlašský 2020, OAK, pozdní sběr
Volařík – Ryzlink vlašský 2020, pozdní sběr, Železná
Jaromír Gala – Ryzlink vlašský 2019, Hermesdorfen

Souboj Filip Mlýnek × Jindřich Kadrnka aneb kdo s koho?

Datum a čas: středa 25. 5. 2022, 19:00 h

Duel dvou výjimečných a nevšedních vinařských osobností. Bude to boj! Uložte si toto datum, zakroužkujte si ho v diáři červeně, bude to hustý. 
Podrobnosti budeme postupně doplňovat. 
Cena: 350 Kč

▶ Degustační list
Seznam vín připravujeme.

Řízené degustace vín se sommelierem

Degustace vínPřemýšlíte-li nad neotřelou zábavou na narozeninovou, svatební či firemní párty, nebo jste milovníkem dobrých vín a chcete si dopřát něco výjimečného, pak má pro vás Váš Sommelier jasný tip – stylovou degustaci vína.

Můžete si vybrat z několika degustačních variant, přičemž každou s Vámi Váš Sommelier a jeho tým sestaví zcela individuálně dle Vašich požadavků, tedy každá degustace je originální a jedinečná.

„Stejně jako dobře známe nepříznivé účinky pití alkoholu na prázdný žaludek, ještě horší účinky má pití alkoholu na prázdný mozek.“ (Roger Scruton: Piju, tedy jsem.) A proto každou naši degustaci vede profesionální sommelier, který Vám vína představí, pomůže Vám se základní orientací v degustaci vína a vysvětlí vše, co bude potřeba, proto se zvídavě ptejte, komentujte a debatujte nad sklenkou kvalitního vína.

Degustace pro (ne)vinné začátečníky

Na počátku Vás seznámíme s krátkým úvodem do degustace vína, tedy jak chutnat a na co se soustředit. Poté si představíme hlavní odrůdy a styly moravských bílých i červených vín. Tato varianta je určená pro ty, kteří s degustací vína teprve začínají a chtějí udělat ten první (a správný) krok k dalšímu stupni – státi se milovníkem. Degustační list najdete zde.

Degustace pro milovníky

Do této kategorie jsou zařazena vína s náročnějším a komplikovanějším charakterem vzniku i chuti, včetně autentistů a biovinařů. Zaměříme se na zajímavé a netradiční vzorky, které běžně rozhodně neochutnáte.

Degustace pro vinné specialisty

V tomto typu degustace, která patří k těm nejnáročnějším, se budeme zabývat a (pr)opíjet se do konkrétní odrůdy, ročníku nebo lokality na Moravě. Zaměříme se například pouze na Ryzlinky rýnské z vydařeného ročníku 2013 na Moravě. Možností je skutečně mnoho. S konkrétním výběrem Vám rádi pomůžeme tak, aby byla pro Vás tato degustace skutečným profesionálním zážitkem. Degustační list najdete zde.

Degustace přírodních vín

Tento typ degustace ocení opravdoví milovníci a znalci vína. Autentická a přírodní vína jsou dnes trendem, snaha o návrat k přírodě je dnes všudypřítomná. Ochutnejte to nejlepší z těchto vín. Degustační list najdete zde.

Degustace šitá na míru

Zde záleží opravdu na Vás, na Vašich snech a touhách po tom nejlepším vínu. Stačí, když nám sdělíte svoji představu a my se ji pokusíme do puntíku splnit. Vaší fantazii se meze nekladou a prosím, buďte nároční!

Letem světem

Jestli se Vám nechce „sedět doma“, pojďte s námi do světa. Tato degustace je zaměřena na průřez světovou produkcí, z každé země vybereme to nejtypičtější a originální. Je možné zaměřit se i na určitý region. Ještě jste neochutnali Brunello, Burgundské, Rioju nebo Moselské Rieslingy? Napravte to s námi!

David Pavlíček - Váš sommelierNa všechny typy degustací můžete zakoupit náš dárkový poukaz a darovat tak originální dárek k narozeninám, Vánocům, na výročí či jen tak pro radost.

Ceny jednotlivých degustací jsou individuální, každá degustace je originál, záleží na počtu zúčastněných a typech vín, které jsou na degustaci vybrána.

Pro cenovou kalkulaci či jakýkoliv (ne)vinný dotaz nás neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na Vás!

Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.