Doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč. 

Degustace

JARNÍ DEGUSTACE 2023

Milí příznivci,

po krátké zimní pauze se opět hlásím s plánem jarních degustací. Mám radost, že se podařilo sestavit atraktivní program a doufám, že z něj budete nadšení stejně jako já. Než vám ho představíme, rád bych vás informoval o jedné veledůležité změně. Všechny jarní degustace budou probíhat na našem starém známém místě v OpenWine Yacht, pokud jste zapomněli cestu, mrkněte na mapu (tř. Kpt. Jaroše 28, 602 00 Brno-střed Černá Pole).

Určitě se ptáte kdy? Odpověď je jednoduchá – jako vždy, naším degustačním dnem bude středa od 19 hodin.

Jak si zajistit místo na degustaci, které bude výhodnější? Pokud chcete mít naprostou jistotu, že vám někdo vaše místo nevyfoukne před nosem a ještě chcete drobátko ušetřit, můžete si rezervovat místo předem prostřednictvím našeho rezervačního systému. Ale to už všechno znáte.

Závazná rezervace vstupenek na degustace bude probíhat přes náš rezervační formulář (viz tlačítko „Rezervovat si místo na degustaci“ níže, odkaz bit.ly/degustace-jaro-2023), poté vám pošleme potvrzení rezervace, pokyny k platbě a další podrobnější informace. 

Platba možná předem na účet za zvýhodněnou cenu −10 %, protože každá korunka se počítá. Č. účtu: 1478699011/3030 – pošleme vám doklad o zaplacení. Platba možná i na místě (hotově, nebo kartou). 

Témata jarních degustací

A co nás na jaře čeká? Mrkněte na náš degustační program. 

Vertikální degustace sonberských rýňáků

Datum a čas: středa 8. 3. 2023, 19:00 h

Spojení Ryzlink rýnský a Sonberk k sobě prostě neodmyslitelně patří. Tahle degustace je určena pro milovníky této odrůdy i pro ty, kteří se do ní teprve propíjejí. Jedná se o  průřez ročníky 2021–2014 a valná většina těchto vín již není dostupná, takže degustace nabízí jedinečnou příležitost je ochutnat.

Cena na místě 450 Kč / cena při platbě předem 400 Kč

▶ Degustační list

Ryzlink rýnský 2021, pozdní sběr

Riesling 2021 VOC Mikulovsko

Riesling 2020 VOC Mikulovsko

Riesling 2019 VOC Mikulovsko

Riesling 2017 VOC Mikulovsko

Riesling 2015 VOC Mikulovsko

Riesling 2021, noble rot

Riesling 2014, výběr z cibéb


Vinařský talent ze Slovácka – Jiří Uherek

Datum a čas: středa 22. 3. 2023, 19:00 h

Vycházející slovácká superstar dorazí představit svá vína. Pokud vás zajímá průřez vinné kolekce mladého vinaře, který aktuálně sklízí úspěchy na těch nejvýznamnějších soutěžích a přehlídkách, budete nadšení.

Cena na místě 390 Kč / cena při platbě předem 350 Kč

▶ Degustační list

 

Sekt 5. Element

Cuvée Element Aqua 2021, kabinetní

Ryzlink vlašský 2021, výběr z hroznů

Ryzlink rýnský 2021, pozdní sběr

Hibernal 2021, výběr z hroznů

Pálava 2022, výběr z hroznů

Neronet 2019, výběr z hroznů

Cuvée ČTYŘ, pozdní sběr

Cuvée Element Ignis 2018, výběr z hroznů


Vlašáky z Pálavy a dunajovských kopců

Datum a čas: středa 5. 4. 2023, 19:00 h

Volařík, Mikros, Mlýnek, Kadrnka. Netřeba dalších slov. Tato geniální sestava mluví za vše. Kdo zná, ví. Kdo nezná, stane se jejich milovníkem. 

Cena na místě 450 Kč / cena při platbě předem 400 Kč

▶ Degustační list

Vinařství Volařík – Ryzlink vlašský 2021 „Železná“

Vinařství Volařík – Ryzlink vlašský 2021 „Kotelná“

Mikrosvín – Ryzlink vlašský 2021 „Goldhamer“

Filip Mlýnek – Ryzlink vlašský 2022

Jindřich Kadrnka – Ryzlink vlašský 2021 „Liščí vrch“

Jiří Uherek – Ryzlink vlašský 2021 „Zimní vrch“

Entrée – Ryzlink vlašský 2022

Jiří Uherek – Ryzlink vlašský 2021, výběr z cibéb „Bergrus“


Ryzlink rýnský – výjimečný ročník '21

Datum a čas: středa 19. 4. 2023, 19:00 h

Výjimečný ryzlinkový ročník, který si zaslouží pozornost. Ročník, na který se bude dlouho vzpomínat. Ochutnáme vína s velkým potenciálem zrání. Pokud jste fanoušky rýňáků, ročník 21 je simply the best.

Cena na místě 450 Kč / cena při platbě předem 400 Kč

▶ Degustační list

Jindřich Kadrnka – Ryzlink rýnský 2021 „Jindřich IV“

Vinařství Ilias – Ryzlink rýnský 2021

Sonberk – Riesling 2021 VOC Mikulov

Jiří Uherek – Ryzlink rýnský 2021

Jiří Hort – Ryzlink rýnský 2021, VOC Znojmo

Vinařství Beneš – Ryzlink rýnský 2021, pozdní sběr

Pavel Springer – Riesling 2021

Vinařství Volařík – Ryzlink rýnský „Purmice“


Souboj Beneš × Sůkal

Datum a čas: středa 3. 5. 2023, 19:00 h

Kdo s koho? Kdo je lepší? Kdo je silnější? Kdo si získá vaše chuťové pohárky? První květnová středa bude patřit dvěma malým, ale velice úspěšným vinařům. Já věřím, že tento duel bude nerozhodně. Nebo…?

Cena na místě 390 Kč / cena při platbě předem 350 Kč

▶ Degustační list

 


Možná přijde i Mlýnek

Datum a čas: středa 31. 5. 2023, 19:00 h

Kdo nezažil tuto vinařskou osobnost, tak ještě není znalý vinařského světa. Nejenže má skvělá vína, ale je i výborným vypravěčem. Takže jak říká Filip Mlýnek, tož dcérečky a synkové, přijďte popít dobrého vína!                                 

Cena na místě 450 Kč / cena při platbě předem 400 Kč

▶ Degustační list

 


Řízené degustace vín se sommelierem

Degustace vínPřemýšlíte-li nad neotřelou zábavou na narozeninovou, svatební či firemní párty, nebo jste milovníkem dobrých vín a chcete si dopřát něco výjimečného, pak má pro vás Váš Sommelier jasný tip – stylovou degustaci vína.

Můžete si vybrat z několika degustačních variant, přičemž každou s Vámi Váš Sommelier a jeho tým sestaví zcela individuálně dle Vašich požadavků, tedy každá degustace je originální a jedinečná.

„Stejně jako dobře známe nepříznivé účinky pití alkoholu na prázdný žaludek, ještě horší účinky má pití alkoholu na prázdný mozek.“ (Roger Scruton: Piju, tedy jsem.) A proto každou naši degustaci vede profesionální sommelier, který Vám vína představí, pomůže Vám se základní orientací v degustaci vína a vysvětlí vše, co bude potřeba, proto se zvídavě ptejte, komentujte a debatujte nad sklenkou kvalitního vína.

Degustace pro (ne)vinné začátečníky

Na počátku Vás seznámíme s krátkým úvodem do degustace vína, tedy jak chutnat a na co se soustředit. Poté si představíme hlavní odrůdy a styly moravských bílých i červených vín. Tato varianta je určená pro ty, kteří s degustací vína teprve začínají a chtějí udělat ten první (a správný) krok k dalšímu stupni – státi se milovníkem. Degustační list najdete zde.

Degustace pro milovníky

Do této kategorie jsou zařazena vína s náročnějším a komplikovanějším charakterem vzniku i chuti, včetně autentistů a biovinařů. Zaměříme se na zajímavé a netradiční vzorky, které běžně rozhodně neochutnáte.

Degustace pro vinné specialisty

V tomto typu degustace, která patří k těm nejnáročnějším, se budeme zabývat a (pr)opíjet se do konkrétní odrůdy, ročníku nebo lokality na Moravě. Zaměříme se například pouze na Ryzlinky rýnské z vydařeného ročníku 2013 na Moravě. Možností je skutečně mnoho. S konkrétním výběrem Vám rádi pomůžeme tak, aby byla pro Vás tato degustace skutečným profesionálním zážitkem. Degustační list najdete zde.

Degustace přírodních vín

Tento typ degustace ocení opravdoví milovníci a znalci vína. Autentická a přírodní vína jsou dnes trendem, snaha o návrat k přírodě je dnes všudypřítomná. Ochutnejte to nejlepší z těchto vín. Degustační list najdete zde.

Degustace šitá na míru

Zde záleží opravdu na Vás, na Vašich snech a touhách po tom nejlepším vínu. Stačí, když nám sdělíte svoji představu a my se ji pokusíme do puntíku splnit. Vaší fantazii se meze nekladou a prosím, buďte nároční!

Letem světem

Jestli se Vám nechce „sedět doma“, pojďte s námi do světa. Tato degustace je zaměřena na průřez světovou produkcí, z každé země vybereme to nejtypičtější a originální. Je možné zaměřit se i na určitý region. Ještě jste neochutnali Brunello, Burgundské, Rioju nebo Moselské Rieslingy? Napravte to s námi!

David Pavlíček - Váš sommelierNa všechny typy degustací můžete zakoupit náš dárkový poukaz a darovat tak originální dárek k narozeninám, Vánocům, na výročí či jen tak pro radost.

Ceny jednotlivých degustací jsou individuální, každá degustace je originál, záleží na počtu zúčastněných a typech vín, které jsou na degustaci vybrána.

Pro cenovou kalkulaci či jakýkoliv (ne)vinný dotaz nás neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na Vás!

Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.