Doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč. 

Degustace

Jarní degustace 2024

Naši milí příznivci,
zdravím vás v novém roce a připíjím na vaše zdraví a dobrou náladu, a když si budete chtít připít se mnou, využijte některou z plánovaných degustací, které jsme pro vás pečlivě plánovali. Přidáte se?
Budeme se potkávat již tradičně v OpenWine Yacht Brno, pokud jste zapomněli cestu, mrkněte na mapu (tř. Kpt. Jaroše 28, 602 00 Brno-střed Černá Pole).

Určitě se ptáte kdy? Odpověď je jednoduchá – jako vždy, naším degustačním dnem bude středa od 19 hodin.

Jak si zajistit místo na degustaci, které bude výhodnější? Pokud chcete mít naprostou jistotu, že vám někdo vaše místo nevyfoukne před nosem, a ještě chcete drobátko ušetřit, můžete si rezervovat místo předem prostřednictvím našeho rezervačního systému. Ale to už všechno znáte 

Platba možná předem na účet za zvýhodněnou cenu, protože každá korunka se počítá. Platba možná i na místě (pouze hotově). 
Číslo bankovního účtu je 1478699011/3030 – pošleme vám doklad o zaplacení.

Závazná rezervace vstupenek na degustace bude probíhat přes náš rezervační formulář (viz tlačítko „Rezervovat si místo na degustaci“ níže, odkaz bit.ly/jaro-degustace-2024), poté vám pošleme potvrzení rezervace, pokyny k platbě a další podrobnější informace. 

QR kód pro rezervaci

Začínáme 21. 2. 2024 Nejlepšími moravskými červenými víny

Datum a čas: středa 21. 2. 2024, 19:00 h

Zde jsem pro vás vybral celkem osm úchvatných vín předních moravských vinařů. Představí se vám Cabernet sauvignon od Mlýnka, kde vás uchvátí vůně jeřabin a černého rybízu s chutí hořké čokolády. Zdatně mu bude konkurovat rovněž Cabernet sauvingnon ovšem tentokrát z vinařství Nepraš, které díky své hutnosti, bohaté a hřejivé chuti, vám naladí chuťové buňky ke zvěřině nebo kvalitnímu steaku. Další konkurencí bude Merlot ze Sonberku, který se právem dlouhodobě řadí mezi nejlepší moravská vína. Porovnat ho můžete s Merlotem z vinařství Pavel Springer, který bývá odborníky pravidelně vysoce hodnocený a setkáte se s ním v těch nejlepších restauracích.
Poté se přesuneme k degustaci odrůd Pinot noir, které budou zastupovat vinaři Jaroslav Springer a Milan Sůkal Tato jména sama o sobě jsou jistou zárukou kvality.
Na závěr si dopřejeme výjimečná cuvée Skale od Pavla Springer a Ignis od Jiřího Uherka.
S kým se na této našlapané degustaci potkáme?

Cena na místě: 550 Kč
Cena při platbě předem: 490 Kč

▶ Degustační list

Milan Sůkal - Pinot noir 2022, "Krásná hora"

Jaroslav Springer - Pinot noir 2021

Pavel Springer - Merlot 2020

Sonberk - Merlot 2021, výběr z hroznů

Filip Mlýnek - Cabernet Sauvignon 2022, výběr z hroznů

Vinařství Nepraš - Cabernet Sauvignon 2017

Jiří Uherek - Cuvée Ignis 2018

Pavel Springer - Skalé 2019


Pokračujeme 6. 3. 2024, kdy společně ochutnáme vybraná vína z Průvodce nejlepšími víny

Datum a čas: středa 6. 3. 2024, 19:00 h

Na každoroční vydání této populární publikace netrpělivě čekají profesionálové i milovníci vína. Kniha podává objektivní informace o 203 vinařství České republiky a představuje jejich nejlepší vína s detailním popisem. Já jsem pro vás vybral osm vzorků, které rozhodně stojí za to ochutnat. Určitě spolu ochutnáme Ryzlink vlašský od Milana Sůkala, který získal 93 bodů. Na zoubek se podíváme i často podceňovaným růžovkám, kde vyhrál Pinot noir rosé z dobšického vinařství Hort. V rámci sladkých vín přirozeně bodovala také sonberská Pálava.
Všechna vybraná vína, která ochutnáme, získala 90 bodů a více. Zajímá vás, která další vína jsem vybral?

Cena na místě: 490 Kč
Cena při platbě předem: 450 Kč

▶ Degustační list

Vinařství Ilias - Ryzlink rýnský 2022, pozdní sběr

Milan Sůkal - Ryzlink vlašský 2022, pozdní sběr "Kukvička"

Sonberk - Riesling 2021, VOC Mikulovsko

Vinařství Gala - Ryzlink vlašský 2021 "Hermes"

Vino Hort - Pinot noir rosé 2022

Sonberk - Pálava 2021, noble rot

Pavel Springer - Frankovka 2020

Vinařství Beneš - Pinot noir 2021, výběr z hroznů "Barrique"


20. 3. 2024 Podle mého gusta

Datum a čas: středa 20. 3. 2024, 19:00 h

Na tuto degustaci se obzvláště těším. Na tento degustační večer jsem vybral to, co nesmí v mé domácí vinotéce nikdy chybět. A abych vám svůj výběr neprozradil jen tak „zadarmo“, bude na vás, v rámci slepé degustace, odhadnout, o které vinařství, odrůdu a zbytkový cukr se jedná. Poté vám prozradím správné odpovědi a ti nejúspěšnější z vás rozhodně neodejdou domů s prázdnou.

Cena na místě: 450 Kč
Cena při platbě předem: 400 Kč

▶ Degustační list

 


10. 4. 2024 Degustace vinařství Uherek

Datum a čas: středa 10. 4. 2024, 19:00 h

Mladého, energického a sympatického vinaře z Podluží netřeba blíže představovat. Znáte ho velmi dobře a chutná vám, protože tato degustace byla v loňském roce hodnocena jako nejlepší. Zopakuje tento úspěch i letos? Neváhejte si přijít poslechnout poutavé vyprávění o vínech přímo od Jiřího Uherka.

Cena na místě: 390 Kč
Cena při platbě předem: 350 Kč

▶ Degustační list

 


24. 4. 2024 Vinařství Volařík, Mikulov

Datum a čas: středa 24. 4. 2024, 19:00 h

Na této degustaci ochutnáte ty nejžhavější novinky aktuálního ročníku 2023. Vinařství je hodnoceno jako jedno z nejlepších i v letošním Salonu vín. Popularita tohoto vinařství stále roste a i tento ročník se má rozhodně čím chlubit. Vína přijede představit sommelier vinařství sympatický Filip Kosek.

Cena na místě: 390 Kč
Cena při platbě předem: 350 Kč

▶ Degustační list

 


22. 5. 2024 Vinařství Entreé, Mikulov

Datum a čas: středa 22. 5. 2024, 19:00 h

Vinařství je situováno v srdci mikulovska, těšně pod Svatým kopečkem. Malé rodinné vinařství, o které pečuje s láskou celá rodina a na výsledných vínech je to znát. Byť je to vinařství velice mladé, daří se mu dělat úspěšná vína, která si velmi rychle našla své obdivovatele. Budete patřit společně se mnou mezi ně? Letos bylo vinařství Entreé začleněno mezi nejlepší vinařství a získalo maximální počet hvězdiček, což v Průvodci nejlepšími víny značí: „Vinařství, která dlouhodobě produkují vynikající až excelentní vína.“ Všechna skvělá vína Vám představí jejich tvůrce Zdeněk Tréšek.

Cena na místě: 390 Kč
Cena při platbě předem: 350 Kč

▶ Degustační list

 


5. 6. 2024 Filip Mlýnek, Dolní Dunajovice

Datum a čas: středa 5. 6. 2024, 19:00 h

Kdo by neznal charismatického Filipa Mlýnka, ikonu moravského vinařství. Jeho vína jsou každoročně vyprodána, což svědčí o jeho vysoké popularitě. Svou produkci vám Filip představí osobně s humorem sobě vlastním.

Cena na místě: 450 Kč
Cena při platbě předem: 390 Kč

▶ Degustační list

 


Řízené degustace vín se sommelierem

Degustace vínPřemýšlíte-li nad neotřelou zábavou na narozeninovou, svatební či firemní párty, nebo jste milovníkem dobrých vín a chcete si dopřát něco výjimečného, pak má pro vás Váš Sommelier jasný tip – stylovou degustaci vína.

Můžete si vybrat z několika degustačních variant, přičemž každou s Vámi Váš Sommelier a jeho tým sestaví zcela individuálně dle Vašich požadavků, tedy každá degustace je originální a jedinečná.

„Stejně jako dobře známe nepříznivé účinky pití alkoholu na prázdný žaludek, ještě horší účinky má pití alkoholu na prázdný mozek.“ (Roger Scruton: Piju, tedy jsem.) A proto každou naši degustaci vede profesionální sommelier, který Vám vína představí, pomůže Vám se základní orientací v degustaci vína a vysvětlí vše, co bude potřeba, proto se zvídavě ptejte, komentujte a debatujte nad sklenkou kvalitního vína.

Degustace pro (ne)vinné začátečníky

Na počátku Vás seznámíme s krátkým úvodem do degustace vína, tedy jak chutnat a na co se soustředit. Poté si představíme hlavní odrůdy a styly moravských bílých i červených vín. Tato varianta je určená pro ty, kteří s degustací vína teprve začínají a chtějí udělat ten první (a správný) krok k dalšímu stupni – státi se milovníkem. Degustační list najdete zde.

Degustace pro milovníky

Do této kategorie jsou zařazena vína s náročnějším a komplikovanějším charakterem vzniku i chuti, včetně autentistů a biovinařů. Zaměříme se na zajímavé a netradiční vzorky, které běžně rozhodně neochutnáte.

Degustace pro vinné specialisty

V tomto typu degustace, která patří k těm nejnáročnějším, se budeme zabývat a (pr)opíjet se do konkrétní odrůdy, ročníku nebo lokality na Moravě. Zaměříme se například pouze na Ryzlinky rýnské z vydařeného ročníku 2013 na Moravě. Možností je skutečně mnoho. S konkrétním výběrem Vám rádi pomůžeme tak, aby byla pro Vás tato degustace skutečným profesionálním zážitkem. Degustační list najdete zde.

Degustace přírodních vín

Tento typ degustace ocení opravdoví milovníci a znalci vína. Autentická a přírodní vína jsou dnes trendem, snaha o návrat k přírodě je dnes všudypřítomná. Ochutnejte to nejlepší z těchto vín. Degustační list najdete zde.

Degustace šitá na míru

Zde záleží opravdu na Vás, na Vašich snech a touhách po tom nejlepším vínu. Stačí, když nám sdělíte svoji představu a my se ji pokusíme do puntíku splnit. Vaší fantazii se meze nekladou a prosím, buďte nároční!

Letem světem

Jestli se Vám nechce „sedět doma“, pojďte s námi do světa. Tato degustace je zaměřena na průřez světovou produkcí, z každé země vybereme to nejtypičtější a originální. Je možné zaměřit se i na určitý region. Ještě jste neochutnali Brunello, Burgundské, Rioju nebo Moselské Rieslingy? Napravte to s námi!

David Pavlíček - Váš sommelierNa všechny typy degustací můžete zakoupit náš dárkový poukaz a darovat tak originální dárek k narozeninám, Vánocům, na výročí či jen tak pro radost.

Ceny jednotlivých degustací jsou individuální, každá degustace je originál, záleží na počtu zúčastněných a typech vín, které jsou na degustaci vybrána.

Pro cenovou kalkulaci či jakýkoliv (ne)vinný dotaz nás neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na Vás!

Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.