Doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč. 

Degustace

Podzimní degustace 2023

Milí příznivci,

po příjemné letní pauze se opět hlásím s plánem podzimních degustací. Mám radost, že se podařilo opět sestavit atraktivní program a doufám, že z něj budete nadšení stejně jako já.

Budeme se potkávat již tradičně v OpenWine Yacht Brno, pokud jste zapomněli cestu, mrkněte na mapu (tř. Kpt. Jaroše 28, 602 00 Brno-střed Černá Pole).

Určitě se ptáte kdy? Odpověď je jednoduchá – jako vždy, naším degustačním dnem bude, až na jednu výjimku, středa od 19 hodin.

Jak si zajistit místo na degustaci, které bude výhodnější? Pokud chcete mít naprostou jistotu, že vám někdo vaše místo nevyfoukne před nosem, a ještě chcete drobátko ušetřit, můžete si rezervovat místo předem prostřednictvím našeho rezervačního systému. Ale to už všechno znáte. 

Platba možná předem na účet za zvýhodněnou cenu −10 %, protože každá korunka se počítá. ???? Platba možná i na místě (hotově, nebo kartou). 

Závazná rezervace vstupenek na degustace bude probíhat přes náš rezervační formulář (viz tlačítko „Rezervovat si místo na degustaci“ níže, odkaz bit.ly/podzim-degustace-2023), poté vám pošleme potvrzení rezervace, pokyny k platbě a další podrobnější informace. 

A jaký bude náš program?

Vinařství Hort, Dobšice (výjimečně úterý)

Datum a čas: úterý 19. 9. 2023, 19:00 h

Když růžové, tak jedině od Horta z Dobšic. Jeden z nejlepších a nejúspěšnějších vinařů ze Znojemska. Kromě tradičních růžových budete moci ochutnat i VOC vína, Královský ryzlink, ale také výborný sekt. Degustací vás provede enolog a sommelier vinařství Jan Bartušek, který se na vás už moc těší.

Cena na místě 390 Kč / cena při platbě předem 350 Kč

▶ Degustační list

Hort sekt brut

Sauvignon 2022, VOC Znojmo

Ryzlink rýnský 2021, VOC Znojmo

Královský Ryzlink rýnský 2018

Pinot gris 2022, pozdní sběr

Merlot rosé 2022, pozdní sběr

Pinot noir 2022, pozdní sběr

Nature Merlot 2022

HF Syrah 2017


Souboj ryzlinkových velmocí (ČR vs. Německo vs. Rakousko)

Datum a čas: středa 4. 10. 2023, 19:00 h

Představíme si celkem 9 vzorků (3 z každého státu), v rámci Německa a Rakouska ochutnáme vzorky z různých vinařských regionů. Německo bude reprezentovat Mosela, Rheingau a Rheinhessen, Rakousko nikdo jiný než Wachau, Kremstal a Kamptal. V rámci Česka vyzve na souboj Moravu vycházející hvězda Čech vinařství Zilvar.

Cena na místě 550 Kč / cena při platbě předem 500 Kč

▶ Degustační list

Sonberk - Riesling 2021, VOC Mikulov 

Nepraš - Riesling 7 2021

Zilvar - Riesling 2021

Allram - Riesling Kamptal DAC 2021 

Stagard - Riesling Urban 2022  (Kremstal)

T. Gritsch - Riesling Setzberg Federspiel 2022 (Wachau) 

C. Lowen - Riesling Alte Reben 2022  (Mosela)

Allendor - Riesling VDP 2022 (Rheingau)

Espenhof - Riesling Flonheim 2021  (Rheinhessen)

 

Jaroslav Springer – Pinot noir v mnoha podobách

Datum a čas: středa 18. 10. 2023, 19:00 h

Nejlepší pinot noir na Moravě? Samozřejmě, že od Jaroslava Springera. Jeho vína najdete ve všech špičkových českých restauracích, ale také v těch evropských s Michelinskou hvězdou. Vinnou révu pěstuje a zpracovává s respektem k přírodě, a proto se může pochlubit i certifikací bio víno. Ochutnáme novinky výjimečného ročníku 2021, ale rozhodně si nenecháme ujít ani kvalitní starší ročníky.

Cena na místě 450 Kč / cena při platbě předem 400 Kč

▶ Degustační list

Vzorky budou upřesněny


Itálie od severu k jihu

Datum a čas: středa 6. 12. 2023, 19:00 h

Toužíte poznat Itálii? Zvu vás na italské dobrodružství od Alto Adige, přes Piemont, romantické Toskánsko až na samotný horký jih. Výjimečná degustace top italských vinařů. Bude na vás čekat exkluzivní Piemontské vinařství Cordero di Montezemolo, slavné Castello di Verazzano z Toskánska, vinařství Lisini a mnohá další slavná jména. Nebude chybět ani fantastický Riesling z Alto Adige. La vita è bella!

Cena na místě 690 Kč / cena při platbě předem 620 Kč

▶ Degustační list

Nino Franco - Prosecco di Valdobbiadene brut Superiore DOCG  (Veneto)

San Michele - Soave Classico DOC  (Veneto)

HARRER - Riesling DOC (Alto Adige)

Lis Neris - Sauvignon Isonzo DOC (Friuli)

Cordero di Montezemolo - Nebbiolo Langhe DOC (Piemonte)

Castello di Verazano - Chianti Classico DOCG (Toskánsko)

Lisini - Rosso di Montalcino DOC (Toskánsko)

Felline Primitivo di Manduria DOP Terra Rossa Cru (Puglia)


Řízené degustace vín se sommelierem

Degustace vínPřemýšlíte-li nad neotřelou zábavou na narozeninovou, svatební či firemní párty, nebo jste milovníkem dobrých vín a chcete si dopřát něco výjimečného, pak má pro vás Váš Sommelier jasný tip – stylovou degustaci vína.

Můžete si vybrat z několika degustačních variant, přičemž každou s Vámi Váš Sommelier a jeho tým sestaví zcela individuálně dle Vašich požadavků, tedy každá degustace je originální a jedinečná.

„Stejně jako dobře známe nepříznivé účinky pití alkoholu na prázdný žaludek, ještě horší účinky má pití alkoholu na prázdný mozek.“ (Roger Scruton: Piju, tedy jsem.) A proto každou naši degustaci vede profesionální sommelier, který Vám vína představí, pomůže Vám se základní orientací v degustaci vína a vysvětlí vše, co bude potřeba, proto se zvídavě ptejte, komentujte a debatujte nad sklenkou kvalitního vína.

Degustace pro (ne)vinné začátečníky

Na počátku Vás seznámíme s krátkým úvodem do degustace vína, tedy jak chutnat a na co se soustředit. Poté si představíme hlavní odrůdy a styly moravských bílých i červených vín. Tato varianta je určená pro ty, kteří s degustací vína teprve začínají a chtějí udělat ten první (a správný) krok k dalšímu stupni – státi se milovníkem. Degustační list najdete zde.

Degustace pro milovníky

Do této kategorie jsou zařazena vína s náročnějším a komplikovanějším charakterem vzniku i chuti, včetně autentistů a biovinařů. Zaměříme se na zajímavé a netradiční vzorky, které běžně rozhodně neochutnáte.

Degustace pro vinné specialisty

V tomto typu degustace, která patří k těm nejnáročnějším, se budeme zabývat a (pr)opíjet se do konkrétní odrůdy, ročníku nebo lokality na Moravě. Zaměříme se například pouze na Ryzlinky rýnské z vydařeného ročníku 2013 na Moravě. Možností je skutečně mnoho. S konkrétním výběrem Vám rádi pomůžeme tak, aby byla pro Vás tato degustace skutečným profesionálním zážitkem. Degustační list najdete zde.

Degustace přírodních vín

Tento typ degustace ocení opravdoví milovníci a znalci vína. Autentická a přírodní vína jsou dnes trendem, snaha o návrat k přírodě je dnes všudypřítomná. Ochutnejte to nejlepší z těchto vín. Degustační list najdete zde.

Degustace šitá na míru

Zde záleží opravdu na Vás, na Vašich snech a touhách po tom nejlepším vínu. Stačí, když nám sdělíte svoji představu a my se ji pokusíme do puntíku splnit. Vaší fantazii se meze nekladou a prosím, buďte nároční!

Letem světem

Jestli se Vám nechce „sedět doma“, pojďte s námi do světa. Tato degustace je zaměřena na průřez světovou produkcí, z každé země vybereme to nejtypičtější a originální. Je možné zaměřit se i na určitý region. Ještě jste neochutnali Brunello, Burgundské, Rioju nebo Moselské Rieslingy? Napravte to s námi!

David Pavlíček - Váš sommelierNa všechny typy degustací můžete zakoupit náš dárkový poukaz a darovat tak originální dárek k narozeninám, Vánocům, na výročí či jen tak pro radost.

Ceny jednotlivých degustací jsou individuální, každá degustace je originál, záleží na počtu zúčastněných a typech vín, které jsou na degustaci vybrána.

Pro cenovou kalkulaci či jakýkoliv (ne)vinný dotaz nás neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na Vás!

Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.