Při nákupu šesti lahví z Vinařství Hort vývrtka na víno zdarma.

Při nákupu 6 a více lahví zvýhodněná doprava 69,- Kč

Degustační set vín - Best of Hort

1 729,00 Kč
Na skladě
SKU
P00241

S tímto balíčkem dokonale poznáte vinařství Hort, ochutnáte to nejlepší z jeho produkce. Balíček obsahuje 3 VOC - Královský ryzlink rýnský 2017, Ryzlink rýnský 2019, Sauvignon 2019 a 3 ikonické růžovky – Franceska rosé, Pinot noir rosé a Merlot rosé, všechny z aktuálního ročníku 2020.

K tomuto balíčku dostanete jako dárek originální otvírák na víno a samozřejmě dopravu zdarma.

 

Více informací

Více informací
Vinařství Hort
Vinařská obec Dobšice
Odrůda Frankovka, Merlot, Rulandské modré, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Zweigeltrebe
Zbytkový cukr Suché

Ryzlink rýnský 2019, VOC Znojmo,suché

Barva žlutáva se zelankavými okraji, chuť je šťavnatá a citrusová s dotekem meruňky a lipového květu. Chuť je elegantně ovocná s nádechem medu a citrusů. Závěr je dlouhý, štavnatý s pevnou kyselinou.

Ryzlink rýnský 2017, VOC Znojmo "Královská řada"

Barva je slámová se zlatavými odlesky. Vůne je intenzivní, ovocná s tóny sušené meruňky, kořenitosti a citrusové kůry. Chuť je šťavnatá, meruňkovo minerální, medová s petrolejovým závěrem. Víno je extraktivní a dlouhé v dochuti.

Královská řada - Nejvyšší kategorie vín VOC Znojmo, kde můžou být zařazena jen ta nejlepší vína z odrůdy Ryzlink rýnský. Víno musí mít potenciál zrát mnoho let a na trh může být uvedeno nejdříve po 33 měsících od sklizně. Vždy se jedná o výjimečná vína z daného vinařství.

Sauvignon 2019, VOC Znojmo, suché

Světle zlatavá barva se zelenkavými okraji. Vůně intenzivně po černém bezu doplněná angreštem a vinohradnickou broskví. Výraznější kyselina je v harmonii s lehkým zbytkovým cukrem. Nádherný znojemský Sauvignon s překvpivě zajímavým potenciálem zrání.

Franceska rosé 2020, známkové víno, suché

Originální cuvée z vinařství Hort je kupáží odrůd Frankovka a Zweigeltrebe. Barva je světle lososová, vůně je ovocná plná čerstvých letních třešní a zralých višní. Chuť je nádherně ovocná s pikantní kyselinou. Lehké osvěžující víno ideální na jarní osvěžení, nebo letní grilování.

Pinot noir rosé 2020, pozdní sběr, suché

Barva je jiskrně růžová s meruňkovými odlesky. Vůně je příjemně ovocná po černých třešních a lesních jahodách. Chuť je pikantně šťavnatá, objevují se lesní jahody s medovým nádechem. Víno má příjemný lehký zbytkový cukr vyvážený kyselinou. Plnější víno na dlouhé pití.

Merlot rosé 2020, pozdní sběr, suché

Sytá růžová barva, vůně po zralých malinách a kompotovaných jahodách. Chuť je na růžové víno výraznější a plnější s krásným odrůdovým charakterem. Převažují zde vyzrálé maliny a lesní jahody. Víno je pevné a strukturované s dlouhým ovocným závěrem.

Napište svou recenzi
Recenze mohou psát pouze registrovaní zákazníci. Přihláste se nebo registrujte prosím
Copyright © 2016 - současnost Váš Sommelier. Všechna práva vyhrazena.