fb
foto foto foto

Štěpánovské vinobraní

Váš Sommelier Vás srdečně zve na třetí pokračování vinobraných oslav, které letos pořádáme dne 19. září na již tradičním místě – ve štěpánovské sokolovně.

Ano, podzim roku 2015 nám opět přináší milovníky vín tolik očekávané Štěpánovské vinobraní!!!

3. Štěpánovské vinobraní je stejně jako v letech předešlých podporováno samotnou obcí Štěpánov, přičemž záštitu nad celou akcí nese pan starosta Jiří Šindler.

V současné době probíhají intenzivní přípravy na tuto událost, jelikož nechceme nic podcenit, nýbrž zajistit pro naše příznivce co nejhezčí zážitek. Kromě standardně vysoké kvality prezentovaných vín od našich oblíbených vinařů Vám i letos k poslechu i tanci zahraje cimbálka – tentokrát ze Svatobořic – Mistřína. Velkým lákadlem třetího ročníku Štěpánovského vinobraní bude jistě exhibiční show vicemistra ČR v sekání sektu Filipa Nagyho, který předvede návštěvníkům neuvěřitelné kousky.

Samozřejmě pro Vás připravujeme i další překvapení, která si ovšem prozatím necháme pro sebe, ať Vás můžeme ještě chvíli napínat a vše postupně dávkovat.

Sledujte nás na Facebooku, kde Vás budeme pravidelně informovat o novinkách spjatých s naší akcí či s vínem jako takovým a jinými zajímavostmi, o kterých si určitě stojí za to přečíst.

Již nyní se těšíme na Vaši účast na třetím Štěpánovském vinobraní dne 19. 9. 2015 ve štěpánovské sokolovně od 15 hod. ;)

Pro největší nedočkavce je již spuštěn předprodej vstupenek! Kontaktujte nás na e-mailu vas-sommelier@seznam.cz či na telefonu +420608761302+420608761302.

A POZOR! Letos skvělá příležitost se pobavit s celou rodinou či skupinou přátel za výhodnější cenu – řekněte si nám o akci 4 + 1 vstupenka ZDARMA! ;)

Sponzoři

Mapa


Minulý ročník

V sobotu 27. 9. 2014 se obec Štěpánov stala centrem pozornosti všech lidí víno milujících. Tento den se totiž ve zdejší sokolovně konal 2. ročník Štěpánovského vinobraní. Projekt Štěpánovské vinobraní se koná pod hlavičkou společnosti Váš Sommelier, kterou reprezentuje certifikovaný sommelier p. David Pavlíček, jenž se představil onu zářijovou sobotu také v roli moderátora. Záštitu nad celou akcí převzal štěpánovský starosta p. Jiří Běhal, který oficiálně odstartoval celou akci a slavnostně si připil spolu se zástupci organizátorské společnosti Váš Sommelier na úspěšný průběh letošního vinobraní.

Pojďme si nyní v krátkosti připomenout, jaký program byl pro příchozí přichystán…

Na Štěpánovském vinobraní se letos prezentovalo 71 vzorků těch nejkvalitnějších vín ze 13 špičkových vinařství jižní Moravy. K rychlé orientaci ve vínech návštěvníkům posloužil přehledný vinařský katalog či rada pracovníků společnosti Váš Sommelier, kteří stáli na druhé straně degustačního stolu a servírovali zákazníkům poptávaná vína.

V úvodu dne sommelier David Pavlíček předvedl návštěvníkům názornou ukázku dekantace vína s komentářem. Zájemce z řad diváků měl následně možnost ochutnat stejné víno před a po dekantaci a osobně si tak ověřit rozdíl v chuti a vůni. Po chvíli Štěpánovskou sokolovnu poctila svojí návštěvou cimbálová muzika Moravia z Kyjova, která zahrála k poslechu, tanci a dobré náladě všech návštěvníků oblíbené lidové písničky a zůstala s námi až do večerních hodin.

Organizátoři akce připravili pro „soutěžechtivé“ návštěvníky několik zajímavých soutěží na vinařská témata. Své znalosti a dovednosti z oblasti vinařství a sommelierství si přímo na pódiu prověřilo 5 zájemců z řad účastníků Štěpánovského vinobraní. Vítěz soutěže Vinařský víceboj si odnesl balíček základních potřeb pro sommelierskou činnost. V podvečerních hodinách se o post šampiona v Tahání koštýřem utkalo 8 soutěžících. Nejúspěšnější z nich byl obdarován upomínkovým koštýřem a hlasitým potleskem všech přítomných. Vytříbenost svých čichových buněk si směli ověřit všichni účastníci Štěpánovského vinobraní v soutěži o Nejlepší štěpánovský nos. Jejich úkolem bylo odhadnout charakteristické vůně vín. Odměnou za svůj projevený talent byl pro vítěze soutěže dárkový balíček sekundárních produktů z révy vinné.

Nejlepší víno Štěpánovského vinobraní bylo zvoleno hlasy samotných návštěvníků akce. Největší oblibu, a tím pádem nejvíce hlasů, si získalo Chardonnay 2013, výběr z hroznů z vinařství Štěpánek, Mutěnice. Z hlasujících byl vylosován jeden šťastlivec, který si toto víno odnesl domů.

Večerní překvapení přijelo do Štěpánova až z dalekého Kyjova. Pan Pavel Fridrich zatančil typický slovácký verbuňk – mužský skočný improvizovaný tanec, který byl v roce 2005 zapsán na seznam UNESCO. Celodenní vinařský maraton byl zakončen losováním bohaté tomboly, která byla sestavena z darů sponzorů Štěpánovského vinobraní.


Reklama